Chat with us
Порачајте Vein Stopper
во наредните 20 минути и искористете специјална понуда на акција!
Нарачај сега!

ВНИМАНИЕ: Поради зголемена продажба нарачките се ограничени. Денес, , моментално го имаме производот НА ЗАЛИХА и го праќаме во рок од 24 часа. Побрзајте и нарачајте ВЕДНАШ!

Откријте едноставен трик за намалување на проширени вени без операција!
Откријте едноставно решение за проширени вени,
уморни нозе и мазна кожа на вашите нозе!
Ги намалува проширените вени! 1
Ја враќа еластичноста и мазниот изглед на вашата кожа! 3
Ја намалува употребата на лекарства против болки! 4
Ги намалува компликациите на кожата настанати од проширени вени! 2
 • 3967 жени го решиле својот проблем со проширени вени и болки во нозете минатата година! Сега, со Vein Stopper и вашите нозе ќе изгледаат мазно и затегнато! Нарачајте веднаш!
  Скопје,

  НЕВЕРОЈАТНИ ВЕСТИ - Природно решение за проширени вени!

  Отоците на вашите нозе, модрици или виолетови флеки, вени кои се видно изразени и ве тераат да ги криете вашите нозе; ова е секојдневна приказна на жени кои страдаат поради проблеми со проширени вени! Но сега новата крема содржи моќна кобинација од активни растителни супстанци, која овозможува намалување на отечени вени, ги собира, ја лечи оштетената кожа и ја враќа природната еластичност! 1, 2, 3, 5 Сега и вие можете да ги излечите проширените вени и болката во нозете без аналгетици! 4

  Заборавете на скапи ласерски процедури или операција на вени - сега навистина имате идеално решение за проширени вени!

  Vein Stopper - вашиот одговор за убави нозе!

  Vein Stopper кремата е комбинација од моќни билни супстанци кои ја враќаат еластичноста на вашата кожа и ги намалуваат надворешните недостатоци, 3 ги третира проширените вени, 1, 2 и го намалува чуството на уморни и тешки нозе! 5

  Vein Stopper ќе ви помогне кај чувството на уморни нозе и ќе ги намали болките во нозете! 4

  Листата на бенефиции на Vein Stopper кремата оди понатаму! Оваа моќна комбинација од природни лековити супстанци го привлече вниманието и стана ХИТ тема во сите весници за здравје оваа сезона! Природна, безбедна и ефикасна алтернатива за скапи третмани на вени и операции која доби многу наслови во светот на здравјето конечно:
  достапна и на нашиот пазар!
  Сега и вие може да престанете да размислувате за скапи ласерски интервенции или операции!

  Ви преставуваме: ефикасно решение за проширени вени, капилари, отечени и уморни нозе! Сигурно, природно и без непријатности!

  Што се проширени вени?

  Проширените вени едноставно кажано се зголемени вени. Секоја вена на телото може да стане проширена, но сепак највеќе се погодени вените на нозете и стапалата.

  Проширените вени се појавуваат кога вашите вени ја губат способноста да ја враќаат крвта до срцето поради гравитацијата. Ова обично е предизвикано со нефункционирањето на листните вентили (мали делови во вашите вени кои спречуваат крвта да оди наназад) па поради силата на гравитацијата крвта се враќа во вените, предизвикувајќи поголем притисок и зголемувајќи ги уште повеќе. Ако ѕидовите на вените се опуштат, тие можат да предизвикаат проширени вени. Проширените вени обично се појавуваат на површината на кожата и можат да изгледаат како исплетени, отечени и сини вени. Помалите крвни садови најчесто се појавуваат на помали делови на нозете и се нарекуваат капилари.

  Симптоми на проширени вени

  Освен нивниот изглед, многу луѓе не чувствуваат никакви потешки симптоми на проширени вени, па поради тоа бараат само козметичко решение. Но многу луѓе чуствуваат:
  Визуелно, проширените вени изгледаат како:

  Проширените капилари се најчесто во црвена боја и се јавуваат на помали делови. Освен лошиот изглед, проширените вени можат да предизвикаат вистински непријатности и болка, а болката се зголемува доколку вашата работа бара долготрајно седење или стоење.

  Ризици и компликации

  Иако проширените вени воглавно се сметаат како козметички проблем тоа не е потполно точно. Доколку не се лечат, проширените вени носат големи проблеми по вашето здравје, како што се:

  • крварење на вените;
  • згрутчување на крвта;
  • воспаление;
  • сува кожа која чеша;
  • повреди на кожата;
  • отворени рани и чиреви;
  • промена на бојата;
  • габични инфекции;
  • бактериски инфекции;
  • ризик од болест на длабоки вени.

  Причини за проширени вени

  Многу генетски и поединечни услови се причинители на проширени вени. Особено треба да внимавате доколку некој од вашата фамилија има проширени вени; ако вашата работа бара долготрајно седење или стоење; доколку не вежбате, доколку имате зголемена тежина итн.

  Затоа, главни причинители на проширени вени се:

  Што можете да сторите?

  Некои промени во начинот на живот можат да го намалат ризикот од добивање на проширени вени. Намалувањето на тежината, подигањето на нозете поради олеснување на протокот на крв; намалени часови кои поминувате во седечка или стоечка позиција може да помогне во превенцијата на проширени вени. Но доколку веќе имате проширени вени постојат и достапни третмани - но тие вклучуваат операции или ласерски третмани, што ги прави инванзивни и многу скапи! Со оглед на тоа што проширените вени воглавно се сметаат за козметички проблем, здравственото осигурување не ги покрива трошоците за овие интервенции.

  Но, не очајувајте - постои сигурно и ефикасно решение за проширени вени! Vein Stopper кремата е комбинација на научно докажани растителни екстракти кои помагаат кај многу кожни болести и состојби. Ви ја претставуваме листата на активни состојки на Vein Stopper:

  Алое вера

  Алое верата е едно од најистражуваните растенија, и најчесто користените за кожни болести. Има докажан ефект за многу состојби, вклучувајќи: остеоартритис, бурситис и грозница, хемороиди, проширени вени, изгореници, заздравување на рани, псоријаза, изгореници од сонце. Во лечењето на проширените вени алоето игра значајна улога поради способноста да ги намали отечените вени, 1 како и способноста да ја врати еластичноста на кожата и да го поттикне производството на колаген поради затегнувањето на површината на кожата. 3

  Масло од шипка

  Маслото од шипка е полно со есенцијални хранливи супстанци за кожа, како што се витамините, антиоксиданти и есенцијални масни киселини. Овие хранливи супстанци ја негуваат кожата, ја прават мазна и ги пополнуваат линиите и белезите. Но, кога станува збор за лечење на проширени вени, маслото од шипка помага во олеснувањето на болките во нозете, со тоа можат да се намалат лековите против болка 6 Една од најдобрите особини на шипката е опуштање и смирување на мускулите, 7 кое помага кај уморни нозе.

  Екстракт на бодлика

  Бодликата(шимширот) е позната по своите анти-воспалителни својства, што влијае во смалувањето на проширените вени и хемороидите. Се користи за зајакнување на крвните садови, подобрување на периферната циркулација и спречување на проток низ капиларните ѕидови. 8 Исто така оваа билка ги ублажува симптомите на тешки и уморни нозе, со што го намалува чуството на напрегнатост и пецкање во нозете. 5

  Бадемово масло

  Argania Spinosa, всушност бадем, е богат со витамин Е и масни киселини, и поради тоа има многу придобивки за кожата. Бадемовото масло се користи за лечење на бројни кожни состојби, како што се акните, екцеми, инфекции и псоријаза. 9 Исто така бадемовото масло се користи во многу козметички производи против стареење на кожата, затоа што го успорува и спречува стареењето на
  кожата. 9

  Екстракт златица

  Solidago Virgaurea или златица содржи голем број на липофилни фланоиди корисни за многу состојби. 10 Затоа екстрактот на златица се користи да се намали болката и отокот, реуматизмот и артитисот. Се користи и за лечење на сериозни болести како што се: дијабетисот, зголемен црн дроб, хемороиди, внатрешно крварење, поленска грозница, астма и зголемена простата. 11

  Покрај толку добри состојки со докажана ефикасност во лечењето на многубројни проблеми на кожата и во смалувањето на проширени вени, не би требало да размислувате што да одберете за вашиот проблем со проширените вени!

  Дали Vein Stopper кремата е вистинскиот избор за Вас?

  Ако и понатаму имате сомнежи која метода да ја одберете во лечењето на проширените вени - овде има неколку интересни факти кои ќе ви помогнат да се одлучете!

  Метода Цена Ефект Нуспојави
  Ласерски третман
  30,000 - 140,000 ден по третман Практично ги уништува вените, па после месец дена тие умираат и почнуваат да исчезнуваат. Обично се потребни 3-4 третмани во 16 недели,и третманите бараат многу време. Локалната анестезија е неопходна и се користи само за помали капилари. Изгореници на кожата, промена на боја, болка, мали или големи згрутчувања на крвта, развивање на длабоки вени, оштетување на нервите.
  Операција на проширени вени
  Од 100,000 ден по нога Под целосна анестезија, ногата се отвара вената се сече и затвора и се вади од крвотокот потполно. Пациентите имаат конци и завои. Модрици, отоци и болка која трае и по два месеци, висок ризик од инфекции, затоа што е отворена операција, општа опасност од анестезија, вкочанетост поради оштетување на нерви и долг период на опоравување.
  Вежби
  0 - 3,000 ден месечно Вежбањето дома или во теретана може да го намали ризикот од појава на проширени вени и контролирање на вашата тежина но не помага во отстранување на проширените вени. Неефикасно во лечењето на проширени вени, само помага во спречувањето на појавата на проширени вени.
  Vein Stopper
  2499 ден Ги користи само своите активни состојки за намалување на проширените вени Нема штетни последици.

  Kako се користи Vein Stopper кремата?

  Vein Stopper е моќна комбинација на растителни супстанци кои докажано помагаат кај бројни кожни заболувања и состојби. Посебно е ефикасна во третирањето и лечењето на проширените вени и испуканите капилари.

  Кремата е едноставна и сигурна за употреба, па можате да ја користите на било кој дел од телото, па дури и на осетлива кожа.

  1.

  Доколку имате проблеми со проширените вени и болки во нозете нема потреба да размислувате за скапи ласерски интервенции или операции.

  2.

  Vein Stopper е природно и ефикасно решение за проширени вени. Нанесувајте ја кремата наутро и навечер на чиста и сува кожа. Нежно втријте ја кремата со кружни движења додека кожата потполно не ја апсорбира.

  3.

  Со редовната употреба на Vein Stopper кремата ќе ја намалите видливоста на проширените вени за само 4 недели. А кога ќе ги постигнете бараните резултати, кремата ќе ја нанесувате 3 до 4 пати неделно за да ги одржувате.

  Погледнете некои од пораките на нашите задоволни потрошувачи и нивното искуство со Vein Stopper кремата:

  „Моите нозе сега се совршени!“ - Јасна, 26, книговодител, Охрид

  „Ја користам Vein Stopper кремата 3 месеци и резултатите се одлични! Можам повторно да носам сукња и никој не ги гледа моите нозе од погрешни причини :-).“ *

  *Прикажаните резултати се индивидуални и варираат од личност до личност. Производителот не гарантира исти резултати.

  „Неверојатна промена!“ - Бранка, 43, фризерка, Струмица

  „Неможам да си поверувам колку ми се мазни нозете и колку ми се исчезнати вените. Само сеуште ми се познава каде ми биле проширените вени; но ќе продолжам да ја користам Vein Stopper кремата! Неверојатни резултати.“ *

  *Прикажаните резултати се индивидуални и варираат од личност до личност. Производителот не гарантира исти резултати.

  „Немам повеќе проширени вени!“ - Анита, 36, работник во фабрика, Штип

  „Имав ужасни капилари позади коленото. Размислував за ласерски третман но едноставно беа прескапи. Но со Vein Stopper, ги добив бараните резултати. Пајаковата мреза исчезна и сега моите нозе изгледаат мазно!“ *

  *Прикажаните резултати се индивидуални и варираат од личност до личност. Производителот не гарантира исти резултати.

  Успешна приказна на месецот: „Ги сакам моите нови нозе! - Зорица, 21, студентка, Скопје

  „Имав проширени вени секаде по нозете, и тоа уште од тинејџерски години. Претпоставувам дека е генетски, затоа што и мојата мајка ги има. Тоа ме спречуваше да носам убава облека, сукњи не доаѓаа во предвид и сето тоа е страшно за една млада личност. Но уште повеќе се загрижив кога почна болката. Обично чуствував чешање на тој дел, па грчеви и потоа моите нозе почнаа да ме пецкаат секој ден!
  Мојата мајка слушнала за Vein Stopper и одлучивме да ја пробаме затоа што е едноставна и многу поповолна опција од операција. После неколку недели осетив олеснување, болките се намалуваа и полека вените почнаа да исчезнуваат. Сега моите нозе изгледаат како нови! Сега можам да носам се што ми се допаѓа, а купив Vein Stopper и за својата мајка :-).“ *

  *Прикажаните резултати се индивидуални и варираат од личност до личност. Производителот не гарантира исти резултати.

  *Предупредување: Поради големата побарувачка, залихите се ограничени! Ако денес нарачате, гарантираме испорака на производот следниот работен ден. Ефектите и резултатите прикажани на страницата не гарантираат успешна примена на производот. Голем број на корисници се задоволни со производот, но постојат корисници кои не ги постигнуваат прикажаните резултати. За таквите е достапна нашата гаранција и враќање на парите од купувањето.На страницата се прикажани изјави од задоволни корисници. Тоа се изјави од корисници кои се задоволни со нашиот производ и успешно го употребуваат, и кои проследија корисници на нашата адреса. На барање на некои корисници некои имиња се изменети. Сите оригинали се чуваат во седиштето на компанијата.

  Некои од коментарите на нашите купувачи:

  *Прикажаните резултати се индивидуални и варираат од личност до личност. Производителот не гарантира исти резултати.

  *Прикажаните резултати се индивидуални и варираат од личност до личност. Производителот не гарантира исти резултати.

  *Прикажаните резултати се индивидуални и варираат од личност до личност. Производителот не гарантира исти резултати.

  584 comments Add a comment
  • Ивана Максимова · Top Commenter
   Проширените вени на моите нозе се вистинска катастрофа, морам нешто да превземам, срам ми е , сепак сум млада да имам такви нозе…
   Reply · 17 · Like ·
   • Јасна Илиева
    како што разбрав ова е третман со крема, нема никакви ласери, операции и такви работи.
    Reply · 1 · Like ·
   • Ема Југова
    Да, само се нанесува кремата и нема никави проширени вени!
    Reply · 3 · Like ·
  • Ема Југова
   Се додека не почнав да ја користам оваа крема, за носење сукњи само можев да сонувам...нозете ми игледаа баш грозно...
   Reply · 2 · Like ·
  • Ана Манева
   Девојки , озбилно ве прашувам, работи ли ова , затоа што не само што имам проширени вени туку чуствувам и болка од нив, и тоа силна!
   Reply · 7 · Like ·
  • Само Ангела
   Е колку сакам да се решам од тие вени и од болката!!!
   Reply · 3 · Like ·
  • Марица Марица
   Не може преку ноќ, но еве веќе 3 месеци од почетокот на употребата, пајаковата мрежа на моите нозе исчезна. Благодарам од срце.
   Reply · 1 · Like ·
  • Кристина Митрова
   Во ред е за вени само што почнале да се појавуваат, мене ме интересира дали може да помогне за моите вени со кои мака мачам веќе 20 години? Има ли спас за мене?
   Reply · 4 · Like ·
  • Лавица Мачкица
   Без врска, вчера пратил мејл и сеуште нема одговор, а битно ми е да знам дали ова е сигурно за кожата, затоа што мојата е многу осетлива и не сакам да ризикувам.
   Reply · 1 · Like ·
   • Ема Југова
    Можеби не си го пратила мејлот како што треба, на мене ми одговорија во рок од 5 минути. Но еве ќе ти помогнам јас, оваа крема содржи само активни растителни состојки и затоа е 100% сигурна и за најосетливата кожа.
    Reply · 1 · Like ·
   • Нозе без проширени вени
    Фала Ема на помошта, а Лавица Мачкица се извинуваме, имавме проблем со серверот , можеби тоа е причината за недобиениот мејл
    Reply · 3 · Like ·
  • Анета Милева
   Од сопствено искуство , немојте да се зезате со проширените вени, работите можат да се инскомплицираат. Реагирајте додека не е касно...
   Reply · 2 · Like ·
  View 572 more
  Facebook plugin

  Повеќе од 3.967 задоволни купувачи во Македонија само во минатата година!

  Проверете дали Vein Stopper е за вас:

  Дали имате
  проширени вени?
  ЧПП – Најчесто поставувани прашања:
  Како се користи Vein Stopper?
  Vein Stopper се нанесува на вашите нозе два пати дневно наутро и навечер во текот на првите 4 до 6 недели. Кремата се нанесува после бањање, на чиста и сува кожа. Нежно, со кружни движења нанесете од кремата, додека кожата потполно не ја впие. Кога ќе ги постигнете бараните резултати, кремата нанесувајте ја 3 до 4 пати неделно, за да ги одржете добиените резултати. Нарачајте веднаш и отстранете ги проширените вени!
  На кои делови од телото може да се нанесува Vein Stopper?
  Vein Stopper содржи природни состојки, поради кои може да се користи на сите делови од телото. Одобрена е од страна на дерматолозите, па може да се употребува без страв од иритации, воспаленија или црвенило на кожата. Посебно се препорачува за отстранување на проширените вени на нозете. Но исто така е подеднакво ефикасна за ублажување на испуканите капилари на останатите делови на телото. Ако ја нарачате вашата Vein Stopper денес, веќе утре може да уживате во мазните и нежни нозе!
  Зошто Vein Stopper е толку ефикасна?
  Vein Stopper е ефикасна благодарение на моќните природни состојки кои ги содржи. Оваа комбинација на супстанци има докажано позитивен ефект на бројни кожни болести и состојби, меѓу кои спаѓаат и проширените вени. Покрај тоа што ќе ги отстранете проширените вени, паралелно ќе ја негувате вашата кожа и ќе и ја вратите еластичноста. Затоа дозволете вашите нозе да ја имаат најдобрата нега и нарачајте Vein Stopper веднаш!
  Кои се состојки на Vein Stopper?
  Состојки на Vein Stopper кремата се: Aqua (Water), Aloe Barbadensis (Aloe Vera Gel)*, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Glycerine, Methyl Lactate, Ruscus Aculeatus Root Extract, Citrus Limon (Lemon) Peel Extract, Solidago Virgaurea (Goldenrod) Extract, Rosa Moschata Seed Oil*, Argania Spinosa (Kernel) Oil*, Dimethiconol, Styrene / Acrylate Copolymer, Acrylamide / Sodium Acrylate Copolymer, Acrylates / Vinyl Isodecanoate Crosspolymer, Trideceth 6, Triethanolamine, Limonene, Linalool, Hydroxyisohexyl 3-cyclohexene Carboxaldehyde, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Citral, Citronellol, Carbomer, Sodium Gluconate, Cyclotetrasiloxane, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Methylisothiazolinone, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Parfum (Fragrance), C.I. 19140 (Yellow 5), C.I. 42090 (Blue 1). Нарачајте Vein Stopper и почувствувајте ги придобивките од овие природни и моќни состојки!
  Сега имате можност да го промените својот живот на подобро! Добијте нозе и мазна кожа за која што отсекогаш сте сонувале, без отечени вени и црвени и виолетови флеки!

  Vein Stopper со своите активни состојки ќе ги намали проширените вени, 1
  ќе ја направи вашата кожа мазна и еластична 3
  и ќе ве ослободи од болките во нозете! 4
  Не чекајте повеќе ни минута – нарачајте веднаш!
  Специјална промоција - 4998 - 2499 ден - Активирајте КУПОН
  Понудата истекува на:
  П.С. Запаметете дека Vein Stopper кремата ги користи само своите активни состојки за намалување на појавата на проширени вени и олеснувањето на болката во нозете. Користете ја секојдневно за да ја затегнете вашата кожа и со гордост да ги покажете вашите нозе повторно!

  П.П.С. Vein Stopper е толку ефиксна, што сме претрупани со нарачки во овој период. Затоа нарачајте веднаш, за да го избегнете чекањето на нашата следна пратка.


  Праќаме нарачка,
  ве молиме почекајте!
  Каде да ја доставиме
  Вашата нарачка?
  Име
  Презиме
  Адреса
  Бр.од дома
  Пошт. број
  Место
  Телефон
  Email
  Производ
  Коментар
  П.С.: Гарантираме испорака веќе следниот работен ден!
  1 x - 4998 -50% 2499 ден + Поштарина
  2 x - 8498.00 -50% 4249 ден + Поштарина
  3 x - 10996.00 -50% 5498 ден + Поштарина
  Плаќање при испорака
  Примероци кои може да се добијат по намалена цена:
  11
  Последната продажба е направена на:
  100% сигурно купување
  44 - дневна гаранција
  Ако во рок од 44 дена се предомислите,
  Ние Ви ги враќаме парите.
  Испорака
  Производот ќе Ви биде испорачан со најбрза и одговорна курирска служба!
  100% сигурно купување
  Производот можете да го платите по испорака, што ќе ве заштити од евентуални злоупотреби. Вашите лични податоци ќе бидат потполно сигурни!
 • *Прикажаните резултати се индивидуални и варираат од личност до личност. Производителот не гарантира исти резултати.
  Студио Верде Дооел Штип, Ул. Вера Цири Вири 6/6, 2000 Штип, 1000 Ljubljana, E-mail: aleksandar.angelovski@dobrokupuvanje.com. Производ: Vein Stopper